SEO

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO uygulamaları, web sitelerin Google aramalarına uygun olması sağlamaktadır. Seo genel olarak web sitesinin içeriğinin, arama terimleri doğrultusunda Google içerisinde ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Web sitenizin aramalara uygun olması sayesinde yeni müşterilere ulaşabilir ve markanızı büyütebilirsiniz. Başarılı ve yüksek kalitede SEO hizmeti almak istiyorsanız alanında profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekmektedir. Namlı Medya sektör içerisinde uzun yıllardır vermiş olduğu hizmet ile sizlere SEO konusunda yardımcı olacaktır. Ajansımız %100 uyumlu web sitelere sahip olabilmeniz için her türlü hizmeti sunmaktadır. SEO programı uzun ve aynı zamanda zorlu bir süreçtir bu sebeple bir profesyonel firma ile çalışmalısınız.

SEO kısaltmasıyla sektör içerisinde kullanılan bu uygulama, aslında Türkçe ’de web sitelerin arama motorlarına optimize edilmesi anlamında kullanılmaktadır. SEO hizmeti son dönemlerde irili ufaklı birçok firma için popüler bir hal almaya başlamıştır. Web sitenizin içeriğinde yer alan ve hedeflenen kelimeler arasında arama motoru içerisindeki sıralamanızı arttırabilmenizin yolu uygun SEO çalışmaları üzerinden geçmektedir. SEO hizmeti aynı zamanda yalnızca anahtar kelime üzerinden değil sitenin bir bütün olarak uyarlanmasını içermektedir.

Lokasyona Göre SEO Çalışması

Sektöre Göre SEO Çalışması

SEO Nedir?

SEO uygulaması denildiğinde ilk olarak akıllara web sitelerinin yazı olarak içeriklerinin arama motorlarında müşterilerin yapmış olduğu aramalara uygun olması gelmektedir ancak durum tam olarak böyle değildir.  SEO web sitesinin bir bütün olarak ele alınmasını sağlar. İçeriklerden görsellere, görsellerden web sitesi ara yüzüne kadar birçok yapıyı içerisinde barındırmaktadır. Aynı zamanda gelişen internet teknolojisiyle birlikte güncel olarak SEO hizmetleri sürekli bir devinim içerisindedir. SEO kriterleri değişkenliği web sitenizde yakalamak için kesinlikle profesyonel bir ekip ile çalışmalısınız. Namlı Medya olarak web sitenizi baştan yaratarak SEO ’ya uygun hale getirmekteyiz. SEO çalışması özelinde duyulan ihtiyacın en büyük nedeni web sitelerin ön plana çıkmasını sağlamak ve daha fazla kullanıcı trafiği çekebilmektir

İç SEO Nedir?

Bir web sitesi ortaya konmaya başlandığında sitenin bir iskeletinin çıkabilmesi için atılan tüm adımlara iç SEO adı verilmektedir. SEO süreci içerisinde kullanılan farklı farklı araçlar bulunmaktadır. Bu SEO araçları profesyonel bir şekilde kullanıldığı süreç içerisinde faydalar getirecektir. Bu noktada karşımıza çıkan uygulamalar Ahrefs ve Botify olabilmektedir. Bu araçlar web sitesinin teknik hatalarını en az düzeye indirmek için tercih edilir. Bununla birlikte web sitenin kullanıcılara nasıl bir verim sağladığını ölçebilmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonrasında web sitesinin kullanıma daha uygun bir hale getirilmesi sağlanmaktadır. İç SEO uygulamasının altında yatan amaç aslında Google uygulamalarının ve algoritmalarının web sitesini daha iyi algılamasıdır. Ayrıca, web sitesinin Google üzerindeki aramalarda ön plana çıkmasını sağlamaktadır.
Seo Hizmeti Faydası Nedir?
Seo Hizmeti Almanın Faydası

Site Dışı SEO Nedir?

Web sitesinde özellikle teknik problemlerin ortadan kaldırılması işlemlerinin hepsine iç SEO adı verilmektedir. Öte yandan dış SEO bir noktada web sitesinin makyajı anlamına gelmektedir. İçeriklerin ve görüntülerin düzenlenmesine genel olarak site dışı SEO denmektedir. Bu SEO çeşidi web sitelerine uygulandığında aslında markanızın imajı ve marka değerini etkilemiş olacaksınız. Uygulamaların hayata geçirilmesinde bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan biri de backlink uygulamasıdır. Web sitesinin Google algoritması içerisinde güvenilir ve ön plana çıkarılabilir kılınması için güvenilir linkler üzerinden backlink uygulaması yapılmalıdır. Backlink sayesinde web sitelerin arama sıralamalarında ön plana çıkması sağlanmaktadır. Öte yandan web sitesinin imajı için de backlink uygulaması önemlidir.

SEO Sürecinde Namlı Medya Neler Yapıyor?

Kelime Analizi

SEO uygulaması denildiğinde ön plana çıkan adımlardan biri kelime analizidir. SEO çalışmalarının vazgeçilmez parçalarından biri olan kelime analizi uygulamanın ilk basamağını sağlamaktadır. Web sitesinin hizmet vereceği içerik özelinde siteyi ön plana çıkarabilecek kelimeler üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar doğrultusunda yapılan analizler web sitesine uygun entegre edilmelidir. Kelime analizi yapılırken farklı araçlar kullanılabilir. Bunlar içerisinde bazı Google servisleri ve profesyonel SEO araçları tercih edilmektedir. Namlı Medya olarak verdiğimiz kelime analizi hizmetlerinde birçok programdan yardım almaktayız.
Seo Hizmeti Nedir?
Seo Paketleri Faydaları Nedir?

Rakip Analizi

Web sitesinin yer aldığı sektöre uygun içerikler için yapılan kelime analizi sonrasında bir diğer önemli konu da rakip analizidir. SEO uygulamaları denildiğinde en can alıcı nokta rakip analizidir. Rakiplerinizle beraber ortak kelime hedefleriniz belirlenir ve rakiplerin sıralaması analiz edilmektedir. Rakipleriniz üzerinde yapılan işlemleri profesyonel bir şekilde yapabilmek için S.W.O.T analizi tercih edilmektedir. Her anahtar kelime özelinde web sitenizi ön plana çıkarabilmek için çeşitli çözümler üretmeye çalışırız. Aynı zamanda rakiplerinizin kullanıcı trafiğini ve backlinklerini inceleyebilmek için özel araçlar tercih edilmektedir. Bu araçların doğru kullanımı için profesyonel bir ekiple çalışmalısınız.

Site Analizi

Site analizi dediğimiz aşamada aslında genel bir bakış atılmaktadır. Web sitenizde bulunan tüm sayfaların SEO kriterleri özelinde uygunluğu incelenmektedir. Bu değerlendirmeler sonrasında SEO uygulamaları özelinde eksik olanlar giderilmektedir. Öte yandan eksik olan adımlar da tamamlanmaktadır. Bir örnek ile açıklamak gerekirse; web sitenizde başlıklar, açıklamalar, ana başlıklar ve mobil kullanıma olan uygunluğu incelenmektedir. Profesyonel servisler kullanılarak site analizi yapıldığında eksiksiz bir sonuç ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple Namlı medya ile çalışmalısınız.
Web Sitesi Fiyatları

Site İçi Optimizasyon (Onpage SEO)

Google algoritması içerisinde web sitenizin bir anlam kazanabilmesi için yaklaşık 200 kritere uygun bir çalışma ortaya koymalısınız. Aksi halde ne kadar SEO uygulaması yaparsanız yapın tam olarak bir verim alamayacaksınız. Bu kriterler içerisinde başlıklar, sitenin kullanım hızı ve mobil uyumluluk gibi durumlar yer almaktadır ve özellikle dikkat edilmesi gereken kısım burasıdır. Google algoritmasının kriterlerine doğru bir şekilde uyulduğunda web siteniz rakiplerinizden ön plana çıkabilecektir. Namlı Medya olarak müşterilerimize SEO hizmeti verdiğimizde tüm adımları profesyonel bir şekilde atmaktayız. Özellikle İç SEO uygulamaları üzerinde ince eleyip sık dokumaktayız bu sayede web siteniz Google algoritmasına uygun hale gelecektir. Ortaya çıkardığımız web sitesinde, vakit geçirecek kişilerin memnuniyetini ön plana koymaktadır. Bu doğrultuda web sitesi kullanımında hiçbir sorun yaşanmasının ön plana almaktayız. Özellikle içerik bakımında, alanında uzman ve profesyonel editörler ile çalışmaktayız. Bu doğrultuda web siteniz, sektörünüzde ön plana çıkan bir sayfa olacaktır. İç SEO ile içeriklerin önemi Google algoritması için çok önemlidir. İçeriklerin sayısından çok kalitesi ve doluluğu çok önemlidir. Kaliteli içerikler her zaman web sitenizin diğer rakipler arasında ön plana çıkması sağlanır.

 

Arama Motoru Optimizasyonu
Web Sitesi Fiyatları

Site Dışı SEO (Offpage SEO)

Site dışı SEO adı altında yapılan uygulamalar en az iç SEO kadar çok önemlidir. Aynı zamanda büyük bir uzmanlık gerektirmektedir. Son dönemlerde dış SEO içerisinde yapılan içerik üretimi web sitesi sahipleri için önemsiz sayılmaktadır ancak bu tamamen yanlış bir algıdır. Site içeriği konusunda yapılan tüm çalışmalar web sitenizin üst sıralara tırmanabilmesi için gereklidir. Bu çalışmaların net bir yolu olmadığı için her firma ve şirket ayrı bir çalışma ortaya koyabilmektedir. SEO uzmanları kendi uzmanlık alanları üzerinden çalışmalarını yürütmektedir. Bu çalışmalar içerisinde en sık tercih edilenler arasında ise Anchor Text ve naked link kullanılmaktadır. Çalışmalar genel olarak farklı ilerlese de belirli bir iskelet doğrultusunda ilerlemektedir. Bu iskelet içerisinde önemli olan web sitenizin otorite olan sayfalardan backlink toplayabilmesinden geçmektedir. Backlink konusunda iyi bir strateji yürütülürse web sitesi o derece verimli olacaktır. Bu noktada rakip sitelerinizin analizinde backlink kullanılmalıdır. Aynı sitelerden linkler alınırsa web sitenizin rakiplerle yarışa girmesi sağlanmaktadır. Bu link tercihlerinde en önemlisi kaliteli kaynaklar tercih etmek olacaktır.

SEO Hizmeti Almadan Önce Sıkça Sorulan Sorular

SEO hizmeti aslında bir pazarlama aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürünlerinizin veyahut hizmetlerinizin dijital ortamlarda müşteriler ile buluşturulmasında kullanılmaktadır. SEO çalışmaları aslında web sitelerine kullanıcı çekmek isteyen kişiler için çok önemlidir. Bu siteler arasında e-ticaret sayfaları, haber siteleri ve bloglar ön plana çıkmaktadır. SEO hizmeti eğer profesyonel ellere emanet edilirse güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır. İyi bir anahtar kelime çalışması ve rakip analizi yapılırsa web sitenizin Google aramalarında ilk sayfalara gelmesi sağlanacaktır.

SEO mu SEM mi sorusuna verilen cevaplarda aslında ikisi arasında bir tercih yapılması gerekiyor gibi bir durum olmadığı gözükmektedir. Bu noktada belirlenen KPI’lar doğrultusunda ilerlemek SEO konusunda net bir sonuç alabilmeniz için önemlidir. SEM bir noktada ücretli reklam alımıyla birlikte web sitesinin ön plana çıkması sağlanmaktadır. Bu sebeple ikisi bir arada daha başarılı bir sonuç verebilmektedir.

Bir web sitesi tasarımı yapıldığında aslında doğrudan kullanıcılar ön plana alınmaktadır. Bu noktada kullanıcı deneyimleri SEO hizmetleri için çok önemlidir. SEO hizmeti bir noktada kullanıcı deneyimiyle birlikte çok başarılı olabilmektedir. Google algoritmaları da bu çalışmayı verdikleri sonuçlar ile kanıtlamaktadır. SEO çalışmalarında kullanıcı deneyimini etkileyen en önemli şey site hızıdır. Kullanıcının hızlı ve akıcı şekilde site içerisinde dolaşması SEO’nun doğru işlediği konusunda bizlere yararlı bilgiler vermektedir.

Bir web sitesi tasarlamak isteyen insanlar için SEO çalışması çok uzak ve anlamsız gelebilmektedir. Aynı zamanda SEO hizmeti veren firmalar ile anlaşmak çok daha zor olabilmektedir. Bu noktada bir ajans tercihinde bulunurken daha önceki işlerini iyi bir şekilde incelemesiniz. Ajansın referanslarına bakarak seçimlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. SEO firması ile anlaştığınızda elinizde bir site bulunuyorsa bu sayfa incelenir ve o doğrultuda fiyatlandırma ortaya çıkmaktadır. Öte yandan sıfırdan bir web sitesi üretimi istiyorsanız firmamız sizler için uygun çalışmalar yapacaktır. SEO paketleri satan firmalar seçmek yerine sizlerle bir planlama kuran ajansları tercih etmeniz önemli olacaktır.

Namlı Medya Seo ajansı olarak web sitelerinizde yapmış olduğunuz tüm SEO çalışmalarını düzenli periyotlarla sizlere raporlamaktayız. Aynı zamanda yapmış olduğumuz değişikliklerin ne durumda verimli olduğu konusunda çeşitli analizleri de sizlerle paylaşmaktayız. Öte yandan web site sahiplerinin belirli istekleri ve arzuları oluyorsa o yönde de çalışmalar ortaya koymaktayız.

SEO ajansı olarak hizmet verdiğimiz alanlara uygun profesyonel uygulamalardan yardım almaktayız. Özellikle site içi SEO ve site dışı SEO konuları özelinde farklı araçlar kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, iç SEO için Botify ve Deepcrawl; dış SEO özelinde Semrush tercih edilmektedir.

Bir web sitesi kullanıcılar için uygun bir hale getirilirken kesinlikle yazılımın ve kodlarının sorunsuz ve verimli olması gerekmektedir. Bu sebeple profesyonel olarak SEO hizmeti veren ekiplerde yazılımcılar yer almaktadır. Aynı zamanda site özelinde bazı teknik problemler ortaya çıktığında yazılım ekibi çok hızlı bir şekilde duruma el koyabilmektedir.

Sadece site içi SEO çalışması yaptığınızda web sitenizin tam olarak randıman vermesi çok zor olacaktır. Özellikle yüksek rekabet olan sektörler içerisinde ön plana çıkabilmek için bir bütün SEO hizmeti almanız gerekmektedir. Dış SEO konusunu atlamadan siteye düzgün içerikler ve backlinkler koyabilmeniz gerekmektedir. Bu noktada web sitenizin sektör içerisinde otorite olmasını sağlamanız için backlink çok önemlidir.

SEO hizmeti yalnızca bir kez alınarak çözülecek bir konu değildir. Teknolojinin gelişmesi ve değişmesiyle SEO uygulamaların dinamikleri de değişiklik göstermektedir. Web sitenizi güncel halde tutabilmek ve ön sıralarda kalmasını sağlamak için düzenli olarak bir ajansla çalışmanız gerekmektedir. Aynı zamanda web sitenizin ihtiyaçlarına göre de bu SEO süresi değişebilmektedir.

Organik trafik aslında web sitesine doğal olarak uğrayan kullanıcı sayısıdır. Bir trafiğin organik sayılabilmesi için hiçbir şekilde bot ve reklamlar kabul edilmemektedir. Arama motorlarında web sitenizin yer aldığı sıralamaya göre organik trafik değişiklik göstermektedir. Doğal trafiğin verimini sağlayan en önemli mesele ise SEO çalışmalarıdır. SEO hizmeti ne kadar iyi yönetilirse o derece organik trafik potansiyeli oluşmaktadır.

SEO hizmetlerinin hiçbirinde tam olarak garanti verilemez. Özellikle ilk sıraların garantisi ve kelime uygunluğu garantisi verilmemektedir. Öte yandan SEO uygulaması aslında bir süreçtir ve bu sebeple süreç içerisinde web siteniz çok daha iyi bir noktaya ilerleyecektir. SEO ajansları aslında bir yol gösterici olarak çalışmaktadır bu noktada uygulamalar ne kadar hızlı hayata geçirilirse o hızla verim alınacaktır. Öte yandan son karar verici Google algoritması olduğu için net bir cevap vermek zor olacaktır.

SEO hizmetlerinde profesyonel kişilerden yardım almanız çok önemlidir. Yanlış yapılan her hamle sitenizin geri plana atılmasında çok büyük bir etki yaratabilmektedir. Yetersiz ekip ve deneyimsiz ajansların yaptığı istemli veya istemsiz hatalar, web sitesinin negatif SEO içerisinde yer almasını sağlamaktadır. Bu süreç içerisinde bulunan web sitelerin sorunlarının giderilmesinde bazı adımlar atılmaktadır.

Bu adımlar içerisinde 2 türlü işlem bulunmaktadır. Bu işlemlere audit adı verilmektedir. Çeşitli SEO araçları kullanılarak sitede yanlış olan her şeyin analizi yapılmaktadır. Özellikle yanlış hazırlanan backlinkler ve site içerisinde yer alan yanlış linkler ortaya çıkarılır. Spam yaratabilecek tüm içerikler hızlı bir şekilde çıkarılmalıdır. İç linkler olabildiğince doğal hale getirilmektedir. Bu işlemden sonra bir diğer adım ise dış linkler üzerindedir. Dış link incelemesi yapıldıktan sonra düşük otorite yaratacak backlinkler çıkarılır bunun yerine yeni linkler tercih edilir. Aynı zamanda yeni linkler Google algoritmasına entegre edilerek manuel spam konusundan kurtulmaya çalışılmaktadır.

SEO fiyatlarında değişiklik yapan çok fazla etken bulunmaktadır. Özellikle sektörün durumu ve aynı zamanda kelime rekabetleri fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse, İstanbul emlak kelimesi ile emlak kelimesini arama motorlarında ilk sayfalara taşımak ayrı eforlara neden olmaktadır. Bu noktada maliyetler de değişeceği için SEO fiyatları doğal olarak farklı olacaktır. Fiyatlandırmayı belirleyen durum, ajansın siteniz üzerinde ne kadar vakit geçireceğidir. Sitenin istenilen yere gelmesini sağlayacak süre ile saatlik ücretinin çarpımı bize net bir cevap verecektir.

İçerik her şeydir mottosu ile çalışmalar yapan Namlı medya, SEO çalışmaları özelinde içerik konusunu ön plana koymaktadır. Aynı zamanda sektör içerisinde yer alan konulara göre uygun içerikler üretmek için editörler profesyonel hizmetler vermektedir. Anahtar kelime odaklı yazılar yerine kullanıcıların anlayacağı ve bilgi verici içeriklerin kullanılması çok önemlidir. İçerik konusunda çok farklı teknikler vardır ve güncel üretimleri firmamız sizlere sunmaktadır.

Web siteleriniz için yapılan başarılı bir SEO çalışması, aslında sitenize gelen dönüşümlerin artmasına neden olabilmektedir. Öte yandan SEO aslında dijital pazarlama kollarından biri olarak karşımıza çıktığı için dönüşüm sağlamanıza yarayacak farklı birçok çalışma bulunmaktadır. Web sitelerinizin başka şekillerde ön plana çıkabilmesini sağlamak için farklı sosyal medya platformları üzerindeki reklamlar verebilir ve hatta Google reklamları kullanabilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse, hali hazırda organik trafik alan bir web siteniz varsa, bu sayfanın reklamını farklı mecralarda yaparak daha geniş kitlere erişmeye çalışabilirsiniz. Tüm bunlar dijital pazarlama içerisinde SEO çalışmaları gibi yer almaktadır.

Faydalı Bilgiler